napisane w wolnym czasie, kiedy to przemyślenia na temat macierzyństwa i tematów pobocznych w głowie mej miejsca wolnego już dla siebie znaleźć nie mogą
Lilypie Kids Birthday tickers Liczniki na stonę
Blog > Komentarze do wpisu

Palma nie odbija

Dziecięciem będąc święcie przekonana byłam, że w niedzielę palmową do kościoła chodzi się z prawdziwymi palmami. Szczęśliwa niezmiernie się czułam z powodu tego, że jeden taki okaz stał w naszym mieszkaniu na parapecie w doniczce i rósł sobie beztrosko i w pełni nieświadom czekającego go wkrótce armagedonu.
Była więc niedziela palmowa lat osiemdziesiątych. Porwałam mamie tę naszą małą domową palemkę i raźno podreptałam do kościoła. Na szczęście zostałam w porę przechwycona przez rodziców. Tu nastąpiło odebranie doniczki z palmą i proces uświadamiania o jaką że to palmę chodzi.
Mając w pamięci swoje dzieciństwo moje własne dzieci od niemowlęctwa uświadomione zostały przez mnie w kwestii palmowej. Tradycyjne z suchych traw i kwiatów już im się przejadły (rozpuszczone bestie) więc nie pozostało matuli nic innego jak ruszyć na łowy po witki brzozowe, bukszpan, żywotnik, poszperać w czeluściach z przydasiami i cosik zmajstrować dla potomków mych.

czwartek, 20 kwietnia 2017, wiklasia
Tagi: wielkanoc foto
TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2017/04/20 21:07:47
A wiesz, że w USA dostaje się prawdziwy liść palmy przychodząc do kościoła w Niedzielę Palmową? Trochę się zdziwiłam, ale w sumie to ma sens :)
-
2017/04/21 08:28:36
ilatam - zaciekawiłaś mnie z tymi palmami. W każdym stanie tak jest?
Wiem, że w Jerozolimie też chodzą z prawdziwymi liśćmi palmowymi, ale tam ciepło.
U nas w Polsce trzeba się ratować innymi rozwiązaniami. Jak swego czasu mówiła pewna pani minister - sorry, taki mamy klimat ;)
-
2017/04/21 17:07:44
Szczerze mówiąc to nie wiem jak to jest powszechne, ale raz byłam w kościele w tym czasie i były prawdziwe palmy.
-
2017/04/25 09:27:12
zazdroszczę talentu plastyczno-artystycznego :) i chęci też Ci zazdroszczę ;) ja pojechałam po bandzie i kupiłam palemkę, z której to Młodzież ma najukochańsza w mig oskubała wszystkie kotki...