napisane w wolnym czasie, kiedy to przemyślenia na temat macierzyństwa i tematów pobocznych w głowie mej miejsca wolnego już dla siebie znaleźć nie mogą
Lilypie Kids Birthday tickers Liczniki na stonę
Blog > Komentarze do wpisu

Kościół w żałobie ...

... - taka własnie myśl utorowała sobie drogę w mym umyśle, kiedy to z poziomu tylnej ławki objęłam wzrokiem znaczną część kościoła podczas dzisiejszej mszy. Pierwszy rząd ławek - króluje czerń i szarości. Drugi rząd zasiedlony przez miłośników płaszczy w kolorze węgla. Kolejne - utrzymane w podobnej  kolorystyce.  
W moim berecie w tonacji jasnego petrolu (kto wie jaki kolor mam na myśli?), wielobarwnej chuście w kratę, oliwkowej kurtce i spodniach o odcieniu "coś pomiędzy żółtym, a jasnym zielonym" (powiedzmy, że limonkowy) wśród tego prawie że monochromatycznego tłumu jednakich postaci poczuć mogłam się jak odszczepieniec.

 

Na zewnątrz rozweselam rzeczywistość kolorami, żałobnie natomiast zrobiło się dziś w sercu na wieść o śmierci Danuty Szaflarskiej.

niedziela, 19 lutego 2017, wiklasia
TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2017/02/20 10:52:08
to takie cuś pomiędzy zielenią, a błękitem? taki ciemny, przydymiony turkus?
Ostatnio zerknęłam do swojej szafy, a tam królestwo czerni. szaro, smutno, ponuro, zupełnie jak nie w mojej szafie. A jednak chyba stan szafy odzwierciedla jakoś stan ducha. Dlatego bardzo ci zazdroszczę tych kolorów.
-
2017/02/20 15:17:07
gem_ma - brawo Ty - tak, to ten kolor :)
z tym odzwierciedlaniem to tak nie do końca, bo w takim wypadku też powinnam przerzucić się na czerń i szarości (o, ten kolor bardzo lubię); traktuję to raczej jako terapię na wywołanie dobrego nastroju, a może to jest mój kamuflaż, żeby światu nie pokazywać, że czasem jest mi źle?
Uszy do góry i suszymy ząbki - wszak wiosna już niedługo ;)
-
2017/02/20 19:53:38
:-) ha! nieźle się kamuflujesz. Chyba zacznę naśladować... oszczędzę sobie mnóstwa upierdliwych pytań w stylu"czy wszystko w porządku" ;p.
-
2017/02/24 17:12:27
Petrol mnie zaciekawił. Sprawdziłam w googlach ; )
-
2017/02/24 21:54:10
i co byśmy bez googla zrobili, niebożątka :):)